מידע למטייל בזנזיבר

מידע למטייל

שעה בזנזיבר 22:52
שעה בזנזיבר 22:52
זמני השבת
פרשת בלק
(19-20/07/2024)
כניסת שבת
18:06
יציאת שבת
18:57

ברוכים הבאים לזנזיבר, איי גן עדן המשלבים בין יופי טבעי לתרבות היסטורית עשירה. זנזיבר היא רקע צבעוני של חופי ים מרהיבים, תבלינים אקזוטיים, ומורשת תרבותית מגוונת. ככל שאתם נכנסים עמוק יותר ללב האי הקסום הזה, תגלו עבר מרתק והווה מרהיב ומזמין.

למה זנזיבר

זהו מקום שבו מימיו הכחולים של האוקיינוס ההודי פוגשים בחופים לבנים בהירים, שבו ריח של ציפורן וקינמון ממלא את האוויר, שבו מוסיקת טעראב ממלאה את הרחובות, ושבו העולם הישן נפגש בעולם החדש.

מהארכיטקטורה המורכבת בסטון טאון עד לחיים הימיים העשירים בשוניות האלמוג, זנזיבר מבטיחה חוויות שמתאימות להרפתקנים, לחובבי ההיסטוריה, ולחובבי החופים כאחד.

קצת על זנזיבר

זנזיבר היא אזור חצי-אוטונומי של טנזניה, המפורסם בשל שני האיים המרכזיים שבו, אונגוג’ה (שמוכר באופן כללי בתור זנזיבר) ופמבה. הבירה, זנזיבר סיטי, שנמצאת באי אונגוג’ה, מחולקת לשני חלקים עיקריים – הנג’אמבו המודרני והסטון טאון העתיקה, אתר מורשת עולמית של אונסק”ו.

ההיסטוריה התרבותית של זנזיבר מושפעת מתרבויות בנטו, ערביות, פרסיות, הודיות ואירופיות. זה מורגש בארכיטקטורת האי, במטבח, במוסיקה ובשפה. השפה הלאומית, סווהילי, כללה מילים וביטויים ממגוון תרבויות, שמסמלים את הכור התרבותי שזנזיבר מייצגת.

מה עושים בזנזיבר

יש הרבה דברים מרגשים לעשות בזנזיבר. סיירו בסמטאות סטון טאון, המלאות במבנים היסטוריים, שווקים שוקקים ומסעדות מקומיות. צאו לסיור תבלינים כדי ללמוד על תעשיית התבלינים של זנזיבר. בקרו ביער ג’וזאני, ביתו של קוף הקולובוס האדום האנדמי ומיני חיות בר רבות אחרות. לאוהבי החופים, פנו אל נונגווי או קנדווה וחופיהם הבתוליים, או צאו לשייט בדאו כדי ליהנות מהשקיעות המדהימות.

מידע מעשי

בעת ביקור בזנזיבר, כדאי להכיר ולכבד את המנהגים המקומיים ולהתלבש בצניעות, במיוחד בעת ביקור בסטון טאון או באזורים כפריים. מזג האוויר הוא טרופי אך יכול להפוך לחם מאוד מדצמבר עד מרץ, עם גשמים קצרים בנובמבר וגשמים ארוכים ממרץ עד יוני.

המטבע הרשמי הוא שילינג טנזני, אך דולרים אמריקאיים מקובלים גם הם.
כרטיסי אשראי מתקבלים במלונות ומסעדות גדולות, אך עדיף להחזיק במזומן למקומות קטנים יותר ושווקים מקומיים.

הנחיות בטיחות

זנזיבר בדרך כלל בטוחה לתיירים, אך תמיד חשוב להתנהג בזהירות. להימנע מאזורים מבודדים, במיוחד לאחר החשיכה, ולשמור על הרכוש שלכם. היו עירניים, ותמיד תאמו מראש מחירים למוניות.
חשוב לשמור על בריאות במהלך הביקור. הקפידו לשתות מים מבקבוקים, למרוח קרם הגנה בקביעות ולהשתמש בתכשיר דוחה חרקים למניעת מחלות הנישאות על ידי יתושים.
לסיכום, בין אם אתם מגלים את שוניות האלמוגים, או פשוט סופגים את השמש על החוף, זנזיבר היא יעד המציע טיול ייחודי ובלתי נשכח.

שבת בזנזיבר

בעיר זנזיבר לא קיים עירוב